Przed wizytą u groomera

Przygotowanie do wizyty w salonie dla psów

Przed wizytą u psiego fryzjera należy zadbać o swojego czworonoga, aby możliwie bezstresowo przeszedł przez proces kąpieli, suszenia, czesania i strzyżenia. Poniżej kilka podstawowych wskazówek.

– Nie karm psa co najmniej 5 godzin przed wizytą w salonie.

– Bezpośrednio przed wejściem do salonu przespaceruj się z psem 10-15 min, tak, aby załatwił swoje potrzeby fizjologiczne i rozładował „pierwszą” spacerową energię.

– Zadbaj o to, żeby pies wszedł do salonu pewny siebie i w dobrym nastroju – możesz podać psu kilka smakołyków przed drzwiami i zaraz po wejściu. Dzięki temu pupil będzie dobrze kojarzył miejsce i zabiegi pielęgnacyjne.

– Poinformuj groomera o stanie zdrowotnym psa i ewentualnych problemach z zachowaniem (alergia, lękliwość, agresja). Ułatwisz pracę groomerowi i sprawisz, że będzie lepiej przygotowany do obsługi Twojego pupila.

I ważne pytanie, które często pada podczas zapisywania się na wizytę: Czy mogę zostać w salonie podczas strzyżenia mojego psa?

Otóż drogi kliencie – teoretycznie możesz, ale pamiętaj:

  • przy Tobie pies będzie rozproszony
  • niektórzy właściciele nieustannie mówią do psa, napominają, nadużywają imienia, cmokają… – to naprawdę nie pomaga 🙂
  • będzie szukał „ratunku” i próbował wyskoczyć z wanny, zejść ze stołu
  • pielęgnacja będzie trwała zatem dłużej i będzie trudniejsza
  • groomer będzie w nieco mniej komfortowej sytuacji – w końcu nikt nie lubi jak patrzy mu się na ręce w czasie pracy
  • niektórzy właściciele piszczą… i stresują się bardziej niż pies – przez co pies naprawdę jest bardziej zdenerwowany, nie mówiąc już o groomerze 😉

Tak więc – jeśli naprawdę musisz – zostań w salonie, ale potraktujmy to jako wyższą potrzebę i wyjątek 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z wnikliwym artykułem na temat przygotowania psa do wizyty w salonie groomerskim: Salon dla psa – przed wizytą